Ortopedické kalhotky

abdukční kalhotky s ortopedickou vložkou

kategorie: Srdečně Vás zveme na naši módní přehlídku 25.5.2019 Ortopedické kalhotky
dostupnost: Skladem
záruka: 24 měs.
cena vč. DPH: 449 Kč
cena bez DPH: 371 Kč
Původní cena: 499 Kč
Množství:

Dětské ortopedické kalhotky zajistí správný vývoj kyčlí Vašeho miminka během prvních 6 měsíců života.

Ke správnému vývoji kyčelních kloubů v časném kojeneckém období je vhodné tzv. abdukční polohování a to i při zcela příznivých sonografických nálezech. Morávkovy dětské ortopedické kalhotky jsou speciální pomůcka pro novorozence a slouží jakoprevence vývojových vad kyčlí miminek. Dvoudílné kalhotky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní bavlny a speciální polyuretanové podložky, která je zasunuta uvnitř kalhotek.

Kyčelní klouby novorozeného děťátka jsou tvořeny z převážné části tvárnou a poddajnou chrupavkou, která je v průběhu vývoje postupně nahrazována kostní tkání. Jedním z nejdůležitějších faktorů v časné fázi tohoto vývoje je proto správná poloha jednotlivých částí kloubů, tedy chrupavčitého základu hlavice kosti stehenní a chrupavčitých a kostních součástí jamky kyčelního kloubu v pánvi.

I když maminka odchází z porodnice s novorozencem, u kterého není zjištěn hrubší patologický nález, stává se, že při dalším vyšetření není nález již zcela v pořádku. Panuje shoda, že tradicní široké balení pomocí bavlněných plen umožňuje polohovat nožičky dítěte do žádoucího a pro správný vývoj kyčelního kloubu potřebného roznožení, neboli abdukce. To však vyžaduje nemálo času při praní a žehlení značného množství bavlněných plen a proto toto doporučení maminky často zanedbávají - jednorázová papírová plena však nestačí.

Pro optimální polohu kyčlí a tím i správný vývoj kyčelních kloubů novorozenců doporučujeme všem maminkám novou kvalitní pomůcku s prověřenou účinností "abdukční kalhotky s ortopedickou vložkou". Je to korekční abdukční bandáž, která plně nahrazuje dosavadní způsob širokého balení pomocí tří bavlněných plen a oproti stávajícím pomůckám na trhu se vyznačuje výrazně menším objemem abdukčního balení. Nemusí být používána jen při terapii hrubších patologií, ale i u hraničních nálezů a lze ji využít i jako účinnou preventivní pomůcku pro zdravý vývoj kyčelních kloubů našich nejmenších.

Závěrem doporučení zkušených ortopedů:
"... K správnému vývoji kyčelních kloubů je v časném kojeneckém období vhodné abdukční polohování i při zcela příznivých klinických i sonografických nálezech ..."

Rozměry:

velikost 0 - 14.5 cm v rozkroku /od narození/ (0-3 měsíce)
velikost 1 - 16.5 cm v rozkroku /cca od 6kg/(3-6 měsíců)

 

 Powered by WEBMEX